7 listopada 2016

Internetowa piątka #2

W końcu zabrałam się do przygotowania już drugiego posta z serii Internetowa piątka:) Cały zamysł serii opisany jest w pierwszym poście: http://majorka94.blogspot.com/2016/09/internetowa-piatka.html . A dzisiaj bez zbędnego rozpisywania się kolejna dawka linków godnych uwagi :)

1. Why people believe they can't draw and how to prove they can :) 
https://www.youtube.com/watch?v=7TXEZ4tP06c
Niestety, lub stety filmik jest po ang, ale można wyciągnąć sens całego przemówienia obserwując ruchy obserwatora:) Bardzo ciekawe przemówienie:) Do tej pory również uważałam że nie jestem obdarowana żadnym talentem artystycznym, a tu proszę:) Już potrafię rysować postaci z bajki :)

2. DOODLING- Będąc w temacie rysowania odkryłam chyba dość mało popularną formę jaką jest doodling :)  Z definicji dowiemy się że jest to po prostu rysowanie bez celu kiedy na przykład słuchamy czegoś z długopisem w ręku :) Pewnie nie raz zdarzyło Wam się bazgrać na marginesie? :)

Jak widać jeśli ktoś się przyłoży i dołoży do tego odrobinę wyobraźni i fantazji to wychodzą naprawdę dzieła sztuki!:) Wydaje się takie proste, prawda?:D

3. Aplikacja Typorama - bardzo fajna i prosta w obsłudze aplikacja dzięki której możecie edytować grafikę i tworzyć tekst:) Dużo ciekawych czcionek do wyboru i efektów:) 

4. WASHI TAPE- sama nie wiem pod jaką kategorie to podpiąć skoro ma to być Internetowa piątka:) Niech to będą inspiracje z użyciem washi tape znalezione w sieci:) Washi tape to nic innego jak taśma z prześwietną grafiką. Jest ich miliony, od zwykłych kolorowych, po kwiatowe wzory, geometyczne itd :) Zastosowanie taśmy washi tape ciągnie się tak samo nieskończenie :)  


5. COFFEE BREAK FRENCH- genialna seria podcastów tworzona przez parę:) O podcastach wspominałam w poprzednim poście. Jeśli jesteście posiadaczami telefonów iphone (nie wiem jak to wygląda w przypadku smartfonów) to posiadacie wbudowaną systemową aplikację podcast. Podcast to nic innego jak nagrania. Póki co jest ich stosunkowo nie wiele na polskim rynku ale liczba ta ciągle rośnie i powstają coraz to lepsze kanały:) Tak samo jak subskrybuje wiele anglojęzycznych kanałów i w tym przypadku podcasty są produkcji UK lub USA. Dzisiaj chciałabym Wam polecić serie coffee break french, czyli kurs języka francuskiego w 15-20 minutowych odcinkach :) 
Musicie mieć tylko opanowany język angielski, ponieważ wszystkie zagadnienia wyjaśnione są właśnie przy użyciu angielskiego:) Jeśli nie praktykujecie słuchania lekcji z telefonu, bądź nie macie iphona to wszystkie lekcje udostępnione są tutaj https://player.fm/series/coffee-break-french :) Polecam ogromnie:) Biorąc pod uwagę że lekcja trwa 20min możecie jej wysłuchać w drodze do szkoły pracy i takim sposobem poświęcić tak nie wiele czasu:) Ja oczywiscie jak tylko to odkryłam to nadrobiłam prawie cały sezon w jeden wieczór (noc :D) 

To już wszystko na dzisiaj:) Do usłyszenia!


6 komentarzy:

Szukaj na tym blogu

About Me

Moje zdjęcie
Magda, 23 Mayorka94@gmail.com

Followers